Wszyscy wstydzimy się tego problemu. Nic dziwnego. Przecież dorosły człowiek powinien panować nad swoimi reakcjami fizjologicznymi. Jednak niekiedy natura jest od nas silniejsza. Nie zwlekajmy z udaniem się do lekarza. Im szybciej postawi on diagnozę i zaleci sposób leczenia, tym szybciej odzyskamy komfort życia.

Jak powstaje zapalenie skóry?

 

Nietrzymanie moczu potrafi znacznie komplikować życie i obniżyć samoocenę. Występuje zwykle u ludzi starszych, ale osoby w średnim wieku też są w grupie ryzyka. Niekiedy zdarza się, że z powodu mimowolnej mikcji cierpią też nastolatkowie i osoby przed 30. rokiem życia.

Nietrzymanie moczu prowadzi do różnych następstw. Jednych z nich jest zapalenie skóry. Długotrwały kontakt uryny ze skórą niszczy bowiem jej naturalną powłokę ochronną. Powstają maceracje, które normalnie obserwujemy po długiej kąpieli. Następnie pojawia się silne zaczerwienienie, rumień.

Kolejnym stadium dolegliwości jest pojawienie się pęcherzy i ich pękanie. Kontakt ran ze środowiskiem zewnętrznym rodzi ryzyko zakażenia i wytworzenia się nadżerek. Przy okazji odsłaniane są coraz głębsze warstwy skóry, co powoduje coraz większe pieczenie i ból u chorego.

Jak wyleczyć zapalenie skóry wywołane nietrzymaniem moczu? Eksperci zalecają stosowanie preparatów ochronnych o długim działaniu. Wystarczy jedna, dwie aplikacje na dobę. Płyn nie dość, że chroni skórę (również przed niszczącym działaniem kału, wydzielin z ran), to jeszcze ją pielęgnuje i nawilża.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Atopia z ospą wietrzną

Ospa wietrzna jest jak wiemy zakaźną chorobą, charakterystyczną dla wieku dziecięcego. Powszechnie uważa się, że każdy powinien ją przejść. Można...

Zamknij