Chirurgia plastyczna już od wielu lat cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ to właśnie w niej ludzie upatrują lekarstwo na swoje kompleksy, jakie często są elementem, który rujnuje ich szczęście i kontakty międzyludzkie. Dzisiaj chirurg plastyczny z całą pewnością nie może narzekać na brak pracy.

Czy jednak w każdym przypadku to właśnie chirurg plastyczny jest potrzebny? Kiedy rzeczywiście jego interwencja jest konieczna? Najczęściej wskazaniem do wykonania zabiegu są nie tyle kompleksy, a uciążliwość danej wady.

Jeśli człowiek jest pozbawiony ucha, ma wykonaną mastektomie piersi, czy krzywa przegroda nosowa utrudnia mu oddychanie, to wówczas chirurg plastyczny jest jak najbardziej wskazanym lekarzem.

Ryzyko zabiegu

Jeśli jednak nos jest tylko lekko skrzywiony, usta niepełne, piersi za małe, a nogi mają zbyt wiele tłuszczu, to wówczas można uznawać wszelkie zabiegi za niepotrzebne.

Jeśli więc dana osoba kieruje się jedynie chęcią poprawienia swojego wyglądu, podczas kiedy jej wada nie jest duża, i wystarczą ćwiczenia, odpowiedni makijaż czy ubranie by ją zakryć, wówczas lepiej jest z zabiegu zrezygnować. Trzeba bowiem pamiętać, że każda operacja wiąże się z dość dużym ryzykiem.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dlaczego nie powinniśmy ignorować grypy?

Lekarze, których prosi się o przygotowanie listy chorób stanowiących największe zagrożenie dla współczesnego człowieka chętnie przystępują do tego zadania.

Zamknij