Wiele dolegliwości zdrowotnych i chorób ma swoją przyczynę w niewłaściwym odżywianiu. Jeśli chcesz być zdrowy i pełen energii, przyjrzyj się temu, co masz na talerzu na co dzień.

Niewłaściwa dieta to nie tylko przyczyna nadmiaru kilogramów czy braku energii. Może też być przyczyną wielu chorób. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że wystarczy zmienić jedzenie na lepsze, a dolegliwości zdrowotne ustąpią. Złe odżywianie może prowadzić do chorób serca, nadciśnienia, sprzyja problemom z układem pokarmowym.

Postaw na dobre jedzenie

Najczęstsze błędy żywieniowe to przede wszystkim zbyt ciężkie i tłuste jedzenie. Jemy zbyt mało pełnowartościowych produktów, a na naszych stołach zbyt często królują potrawy tłuste, pełne soli, oparte na półproduktach lub mocno przetworzone. Tymczasem nadmiar tłuszczu i soli nie sprzyja zdrowiu. Powoduje nie tylko odkładanie się nadmiaru kilogramów, ale też zatyka tętnice, prowadząc do nadciśnienia i miażdżycy. Stąd już kilka kroków do problemów z sercem i układem krążenia.

Odchudź codzienne potrawy

Warto więc zadbać o to, by zamiast niezdrowych produktów, w codziennej diecie znalazły się te, które sprzyjają utrzymaniu zdrowia i szczupłej sylwetki. Powinny więc to być produkty pełnowartościowe. Zamiast jasnego pieczywa czy makaronu, postawmy na ich pełnoziarniste odpowiedniki. Smażone potrawy zastąpmy gotowanymi, najlepiej na parze. Tłuste mięsa zamieńmy na chude, a ociekające tłuszczem sosy wymieńmy na te na bazie jogurtu czy oliwy z oliwek. Drobne zmiany mogą dać naprawdę wielkie efekty.

Każdą dietę, nie tylko odchudzającą, warto skonsultować z lekarzem.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kiedy należy pójść do urologa?

Pewne schorzenia są dla wielu pacjentów wyjątkowo wstydliwe. Oczywiście lekarz to nie jest zwyczajny człowiek i nie należy się krępować...

Zamknij