Lekarze, których prosi się o przygotowanie listy chorób stanowiących największe zagrożenie dla współczesnego człowieka chętnie przystępują do tego zadania.

Ich celem nie jest przy tym chęć budzenia w nas nieuzasadnionego strachu, ale przede wszystkim – potrzeba uświadomienia, jak kruche jest ludzkie zdrowie. Okazuje się, że wielu chorób naprawdę niebezpiecznych wcale za takie nie uważamy, gdyby wiec nie kampanie informacyjne i wysiłki, jakie podejmuje współczesna medycyna, moglibyśmy całkowicie je ignorować.

Niebezpieczna grypa

Jedną z chorób tego rodzaju wydaje się być grypa, choć bowiem wiele mówi się o komplikacjach pogrypowych, zdecydowana większość chorych próbuje leczyć się na własną rękę. Dopóki objawy choroby nie niepokoją, a stosowana kuracja szybko przynosi oczekiwane rezultaty, nie jest to działanie zasługujące na potępienie.

Gdy jednak grypa przeciąga się, a chory nie dostrzega poprawy swojego stanu zdrowia, jest to już ostatnia szansa na uzyskanie porady u lekarza rodzinnego. Warto zdecydować się na taki krok przede wszystkim dlatego, że powikłania pogrypowe nie muszą dać o sobie znać natychmiast po zakończeniu właściwej grypy, są zaś na tyle poważne, że warto chronić się przed nimi na wszystkie sposoby.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Odżywianie a kobiece zdrowie

Ludzie bardzo często nie widzą związku pomiędzy swoim sposobem odżywiania, a kwestią ich zdrowia. Ma ono jednak kolosalne znaczenie, dlatego...

Zamknij